1. Kamperen in westernstijl

Europa-Park is inmiddels tien keer uitgeroepen tot beste pretpark ter wereld. Met meer dan honderd attracties en shows, waaronder veertien achtbanen, 21 themagebieden en een apart waterpark, is dit themapark in het Zuid-Duitse Rust voor alle leeftijden een aanbeveling.
De camping bij Europa-Park is de afgelopen jaren flink onder handen genomen en uitgebreid. Op dit tien hectare grote vakantieresort, dat pal naast het pretpark ligt, vind je naast tipi-tenten en blokhutten ruim tweehonderd kampeerplaatsen. De vertrouwde westernstijl van voor de verbouwing is op Silver Lake City, zoals de vernieuwde camping voortaan heet, verder doorgetrokken.
Zo kun je voor het ontbijt- en dinerbuffet terecht in het nieuwe Diner Station, waar je aan tafel gaat in een historisch treinstation of een van de authentieke treinwagons. De populaire Silver Lake Saloon met hamburgers, steaks en spareribs op de kaart is behouden. Wie al is uitgecheckt op de camping en nog een dagje naar het park wil, kan zijn camper of auto-caravancombinatie gratis kwijt op een speciale parkeerplaats.
De camping: Camping Europa Park-Silver Lake City
2. Waterpret

PortAventura World in het Spaanse Salou is met meer dan veertig attracties, shows en meerdere themaparken (waaronder een waterpark) een van de grootste pretparken van Europa.
Camping & Resort Sangulí is op tien minuten rijden de dichtstbijzijnde camping. Deze familiecamping, die direct aan de Costa Dorada ligt, telt een kleine 900 kampeerplaatsen. Het goed onderhouden resort ligt centraal in Salou en op slechts honderd meter van de boulevard Passeig Miramar en het zandstrand Platja de Ponent.
Met vier goed verzorgde restaurants en vijf sfeervol ingerichte bars staat er de hele dag een uitgebreid menu voor je klaar. Voor waterpret kun je niet alleen bij PortAventura terecht. Sangulí telt tegenwoordig liefst zes zwembaden.
Campingtip: Camping & Resort Sangulí Salou
3. Geschiedenisles in een pretpark

In de Franse Vendée vind je een pretpark met een heel andere vorm van vermaak dan je in eerste instantie zou verwachten. Bij Puy du Fou worden allerlei historische gebeurtenissen nagespeeld in spectaculaire theatershows. Van roofvogels en slangenbezweerders tot gladiatoren, leeuwen en tijgers, in dit park wordt alles uit de kast getrokken om jou geschiedenis bij te brengen.
Op slechts drie kilometer van Puy du Fou ligt Camping Au Bois du Cé, een terrassencamping met 127 kampeerplaatsen. Met een verwarmd binnenzwembad, een buitenbad, een apart peuterbad, een out- en indoorbuitenspeeltuin en een sportterrein valt deze camping in het plaatsje Chambretaud bij de meeste kinderen goed in de smaak.
Campingtip: Camping Au Bois du Cé
4. De grootste

Qua bezoekersaantallen is Disneyand Parijs met 10,2 miljoen bezoekers in 2024 al jaren het grootste pretpark van Europa. De aantrekkingskracht van het Disneypark is dit jaar verder vergroot met de komst van World of Frozen. Dit nieuwe themaland dat geïnspireerd is op de gelijknamige film, opende in maart en telt onder andere een boottocht langs het ijspaleis van Elsa.
Na een dag Disneyland kom je bij Camping Sandaya Paris Maisons-Lafitte zeker tot rust. Deze familiecamping met 166 kampeerplaatsen ligt in een groene oase langs de Seine aan de westrand van Parijs. Daarvoor moet je nog wel een kleine zeventig kilometer rijden. Om parkeerkosten te besparen en files te vermijden kun je beter met de metro richting Disneyland gaan. Vanaf de camping rijdt niet voor niets een speciale pendelbus naar het dichtstbijzijnde metrostation.
Campingtip: Camping Sandaya Paris Maisons Laffitte
5. Tussen strand en Plopsaland

Voor kinderen tussen de vier en tien jaar is Plopsaland De Panne met Kabouter Plop, K3, Maya de Bij, Bumba en Mega Mindy een feest van herkenning. Toch draait dit park aan de Belgische kust, vlak bij de Franse grens, om meer dan dat. Plopsaland De Panne telt meer dan vijftig attracties, waarvan The Ride to Happiness by Tomorrowland de heftigste is. In deze achtbaan die tot 90 kilometer per uur gaat, word je gelanceerd én draaien de karretjes willekeurig in het rond.
Kamperen kan op loopafstand bij Camping Kindervreugde. Deze kleinschalige camping telt veertig ruim opgezette kampeerplaatsen. Na een dagje Plopsaland kun je uitwaaien aan het strand van De Panne, waar je vanaf de camping in een kleine tien minuten naartoe fietst.
Campingtip: Camping Kindervreugde
Pretparkbezoek in eigen land
Heb je na het lezen van dit artikel zin in een pretparkbezoek, maar niet in de lange reis? Eerder dit jaar bezochten wij Bommelwereld in de Achterhoek. Ooit een kleine boerderijcamping, nu een vakantiepark met een eigen indoorpretpark van vorstelijke proporties! Je leest en kijkt de reportage hier: Van boerderijcamping tot Bommelwereld.

