ACSI FreeLife

Menu

Waar laat je nu het beste je twee e-bikes?

Graag willen we als redactie naar aanleiding van de volgende lezersreactie terugkomen op het antwoord op de lezersvraag ‘Beste plek voor je e-bikes?’ “Hier wordt geadviseerd om de twee e-bikes in de caravan te zetten. Maar hebben jullie wel eens geprobeerd om deze in de caravan te krijgen en zo vast te zetten zonder het interieur te beschadigen? Dus ja, het is qua gewicht een goed advies, maar onpraktisch uit te voeren.”

Auteur
Sander Cox
Datum
2
2
ReactiesPraat mee
Vraag het aan Joop_illustratie internet

Fietsen op de dissel beste keuze

Kampeerexpert Ad Mol geeft antwoord: “Twee zware fietsen in de caravan vervoeren is bij nader inzien niet de beste optie. Op de dissel is de beste keuze. Haal wel de zware accu’s eruit en eventuele fietstassen eraf. En leg deze in je auto. Met twee fietsen op de dissel verhoogt de kogeldruk weliswaar, maar daar kan je iets aan doen.”

Zware spullen in de auto vervoeren

“Plaats om te beginnen het reservewiel op een beugel onder de caravan achter de as. Hiermee haal je zo’n dertig kilogram aan gewicht uit je disselbak. Bovendien verbeter je de wegligging van je caravan omdat je het zwaartepunt verlaagt. Leg ook een voortent met stokken en andere zware dingen in de auto. Bedenk ook of je wel twee gasflessen nodig hebt tijdens je reis. Met een elektrisch oventje en een dito hapjespan zal je gasverbruik zienderogen dalen.”

Ook een vraag?

Heb jij ook een vraag over je camper, caravan of kampeeruitrusting? Ons expertpanel staat klaar om al je kampeervragen te beantwoorden! Stuur je vraag in via dit formulier.

Praat mee

  1. RE
    Ronald Endlich

    Op de dissel van de caravan. Geen probleem.

    Reageer
    0
    0
  2. LE
    Luc Essing

    Wij hebben een Eriba Touring 530 en plaatsen onze E-bikes op de dissel. Wel op een degelijke fietsdrager met voldoende draagvlak. Hierbij verdelen wij wel al het gewicht zodanig dat wij op de trekhaak ca. 70-80 kg krijgen. E.v.t. een zware voortent verdelen wij dan over de auto en caravan. Hebben zodoende nog geen problemen gehad.

    Reageer
    0
    0

Praat mee: Waar laat je nu het beste je twee e-bikes?

Naam is verplicht
Een e-mail adres is verplicht