Inmiddels is ook duidelijk dat de vignetten gaan gelden voor tien dagen (€ 10,-), twee maanden (€ 20,-) of een jaar. De prijs voor een jaarvignet is afhankelijk voor het type auto. Een vignet voor een nieuwe, kleine benzineauto (€ 24,-) is veel goedkoper dan een grote diesel (tot meer dan € 100,-).
Duitse tol: 625 miljoen euro
Minster Dobrindt rekent voor dat de tolheffing op jaarbasis 625 miljoen euro gaat opleveren. Dat bedrag wordt bij elkaar gebracht door buitenlandse automobilisten, want het plan om Duitsers te compenseren via de wegenbelasting is nog niet van tafel.
De Europese Commissie vindt deze constructie discriminerend, maar de Duitse minister zegt dat het plan aan alle juridische voorwaarden voldoet.
Aanvechten
Buurland Oostenrijk kondigde al aan zich niet neer te leggen bij de invoering van het Duitse tolvignet. Nederland overweegt zich bij Oostenrijk aan te sluiten, blijkt uit een opmerking van minister Melanie Schultz in een Duits opinieblad. De invoering staat nog altijd gepland voor januari 2016.