Hoewel we in Nederland al jaren te maken hebben met een dalende caravanverkoop, neemt het aantal campers alleen maar toe. Deze opmars is vooral toe te schrijven aan de groeiende vraag van de babyboomgeneratie volgens de Bovag.
Naar de 100.000 campers
Op dit moment rijden er ongeveer 88.600 campers in ons land rond, in 2009 waren dat er nog geen 60.000. Tom Huyskens, woordvoerder van Bovag: ‘Senioren die wat te makken hebben, zijn de typische doelgroep. We zien steeds vaker dat deze mensen na hun werkzame leven een camper aanschaffen en gaan genieten van hun vrije tijd. Ze hebben een camper voor de deur en kunnen weg wanneer ze willen. Ze hebben hun schaapjes op het droge en trekken door heel Europa.’
Tweedehands kampeerauto
Vooral tweedehands exemplaren zijn populair. In de eerste helft van dit jaar werden er 3109 gebruikte campers verkocht, een groei van 13 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Het aantal verkochte nieuwe kampeerauto’s kwam in het eerste halfjaar uit op 828. Dat waren er 1,3 procent minder dan een jaar eerder.
De populariteit van de kampeerauto blijkt ook uit de sterke groei van het aantal leden van de Nederlandse Kampeerauto Club (NKC), inmiddels Europa’s grootste club van camperliefhebbers. Vorig jaar juni telde de vereniging nog 27.777 leden, inmiddels zijn dat er 31.227, een plus van 12 procent.
De verkoop van nieuwe caravans in Nederland, is in de eerste helft van dit jaar opnieuw gedaald. Tot en met juni dit jaar werden er 3736 verkocht, 6,3 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar.